Sistre Cila Parke Slim Vernik

Neden Sistre Cila?

Parkelerinizin uzun ömürlü olması için cilalamayı ihmal etmemeniz gerekmektedir.
Ancak cilalama işlemi nasıl olacak? Bu konuda biraz bilgi sahibi olmanız yararlıdır.Tabi ki siz cila yapmayacaksınız, eğer cila konusunda uzman, ya da bu işe meraklı değilseniz. Ancak unutmayın ki her ev sahibi, evine giren ustaların denetçisidir. Ev sahipleri çoğu zaman işgüzar ustaların kurbanı olurlar. Maalesef her konuda kolaya kaçan bir millet olduğumuz için de, işini üstünkörü yapan usta çok. Bu nedenle evinize usta çağırmadan önce, biraz araştırma yapmalı, ve ne nasıl olmalı öğrenmeniz sizin için son derecede faydalı olacaktır. Aksi halde yapacağınız masraflar boşa olacağı gibi, eviniz daha uzun süre inşaat alanı görünümünde kalabilir.

-Yüzeyin en geniş en ve boyu ölçü olarak alınıp hesaplanır.
-Süpürgelikler yüzeyin ölçülmüş m2’sinin %15 olarak hesaplanır ve ölçüye eklenir.
-Tamirat bölgeleri ayrıca fiyatlandırılır. (Yeni parke ya da yeniden parke döşenmesi kastedilmektedir)
-Tüm parke yüzeyi 40 lık parke zımparası kullanılarak makine ile bir kat zımparalanır.
-Tüm parke yüzeyi 80 lik parke zımparası kullanılarak makine ile ikinci kat olarak zımparalanır.
-İkinci zımparanın tozuna yapıştırıcı girilerek macun haline getirilir ve parke aralıkları varsa çatlakları         ve boşlukları doldurulur.
-Tüm parke yüzeyi 120 lik parke zımparası kullanılarak makine ile üçüncü kat olarak zımparalanır.
-Süpürgeliklerin makine giremeyen 5cm’lik bölümü spiral ile zımparalanır.
-Süpürgelikler el ile zımparalanır.
-Tüm tozlar alındıktan sonra dolgu verniği uygulaması yapılır. (Eğer parkeye boya isteniyorsa, bu aşamada boya yapılır. Boya, markası ve kalitesine bağlı olarak iki ya da üç kat yapılacaktır.)
-Yüzey ince zımpara ile zımparalanır ve tozlar temizlenir.
-Birinci kat cila vurulur.
-İkinci kat cila vurulur.
-Makine ve malzemelerin nakliyesi ile işlem tamamlanır.

Parke Sistre Cila Nedir

Parke sistre cila, ahşap parke olan zemin döşemelerinin estetiği için yapılan profesyonel çalışmaların tümüdür. Parke sistre cila masif parke, rabıta, lamine gibi sadece doğal ahşap olan malzemelere uygulanmaktadır. Bu uygulama parke zemine ilk döşendiğinde yapılır. İlerleyen zamanlarda parke aralarında boşluklar oluşmuş ise veya yüzeyde çizilmeler olmuş ve görüntü olarak eskisi kadar hoş görünmüyor ise bu uygulama sayesinde parkeleriniz ilk gün ki gibi temiz bir hale gelecektir. Parke sistre cila ilk aşama olarak sistre makinesi kullanımı ile başlar. Sistre makinesi ile parke yüzeyler zımparalanarak pürüzsüz hale getirilmesi sağlanır. Sistre makinesi hazneli bir makine olduğundan uygulama sırasında tozu içine çeker. Haznede biriken ince tozlar biriktirilerek macun elde edilir. Bu macun parke aralarındaki boşlukları doldurmaya yarar. Kuruması yaklaşık yarım saatte gerçekleşir. Kuruma olayı tamamlandıktan sonra sistre makinesine 120 lik zımpara takılarak alan komple zımparalanır.

WordPress Lightbox